Bio zrno žito 5 kg

BIOZITO-ZRNO-5KG

Bio zrno žita na mletí mouky i přímé vaření.


  • 200,89 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
225 Kč
Kategorie: Bio zrno
Hmotnost: 5 kg
 

Bio zrno žita z našich biodynamických polí s certifikací Demeter ve Zdoňově. Žito posiluje imunitní systém. Můžete si z něj umlít mouku nebo ho uvařit jako přílohu či kombinovat s rýží. Vyzkoušejte skvělé jednoduché jídlo: smíchejte žito, osmaženou cibulku a zeleninu. Vařené mleté žito se dá použít na kaše, placky a karbanátky.

Pokud chcete péct žitný chléb, doporučujeme zpočátku míchat žitnou mouku s pšeničnou půl na půl, protože samotné žito hůře kyne a je třeba získat s pečením více zkušeností.

 

Obilí pěstujeme v souladu s přírodou a proto jsou naše produkty plné energie a živin. U našeho zrna přesně víte, na jakém poli bylo obilí vypěstováno – jeho fotografie naleznete u našeho produktu a můžete se i osobně přesvědčit o tom, jak krásná příroda u nás je.

 

Zrno čistíme v rodinném mlýnu s tradicí od roku 1612, kde se snoubí tradiční staré stroje a postupy s moderní technologií.

 

Složení: 100% BIO ZRNO ŽITO
Alergeny: produkt obsahuje lepek.

Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 75 %.

 

Bio zrno nejvyšší kvality s certifikací Demeter.

Žito jsme vypěstovali na našich polích ve Zdoňově u Adršpašských skal v CHKO Broumovsko. Naše obilí sejeme a pole obhospodařujeme v souladu s kosmickými cykly. Biodynamické zemědělství, kterému se věnujeme, používá jen vlastní bylinné preparáty a žádné chemické přípravky. Díky této péči je naše půda plná humusu a udržuje si přirozeně vláhu a živiny. Na našich pozemcích obnovujeme meze, na kterých jsme vysázeli postupně přes 4000 stromků a keřů. Pro lepší zádrž vody v krajině budujeme i nové tůně.

 

Energie v krajině

Energii v naší krajině podporujeme i spoluprací s českými druidy, se kterými jsme postavili na našich pozemcích kamenné kruhy a energii rozvedli po kraji pomocí menhirů a tzv. ley-lines. Na našich loukách jsou také díla známého geomanta Marka Pogačnika.

 

Více o naší bio farmě se dočtete zde: www.biozdonov.cz