Bio zrno špalda 5 kg

BIOSPALDA-ZRNO-5KG

Bio zrno špaldy na mletí mouky i přímé vaření. 


  • 266,96 Kč bez DPH
  • Momentálně nedostupné
299 Kč
Kategorie: Bio zrno
Hmotnost: 5 kg
 

Bio zrno špaldy z biodynamických polí s certifikací Demeter. Umelte si čerstvou mouku nejvyšší kvality. 

Špalda je výjimečná pro své složení, lehkou stravitelnost a zajímavou oříškovou chuť. Pokud držíte dietu, volte pro své vaření a pečení právě špaldu - má nižší glykemický index a zasytí vás na delší dobu než jiné druhy obilovin.

Kromě mletí zrn na obilném mlýnku a využívání v podobě čerstvé celozrnné mouky můžete špaldu využít i jinými způsoby. Uvařte ji a podávejte se smaženou cibulkou, grilovanou zeleninou nebo jako neobvyklou přílohu. Dá se přidat i do masových směsí, salátů, polévek, karbanátků nebo rizota. Před vařením je třeba zrna na 8 hodin namočit. Vařte 50 minut.

 

Složení: 100% BIO ZRNO ŠPALDA
Alergeny: produkt obsahuje lepek.

Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 75 %.

Bio zrno nejvyšší kvality s certifikací Demeter.

Pšenici jsme vypěstovali na našich polích ve Zdoňově u Adršpašských skal v CHKO Broumovsko. Naše obilí sejeme a pole obhospodařujeme v souladu s kosmickými cykly. Biodynamické zemědělství, kterému se věnujeme, používá jen vlastní bylinné preparáty a žádné chemické přípravky. Díky této péči je naše půda plná humusu a udržuje si přirozeně vláhu a živiny. Na našich pozemcích obnovujeme meze, na kterých jsme vysázeli postupně přes 4000 stromků a keřů. Pro lepší zádrž vody v krajině budujeme i nové tůně.

 

Energie v krajině

Energii v naší krajině podporujeme i spoluprací s českými druidy, se kterými jsme postavili na našich pozemcích kamenné kruhy a energii rozvedli po kraji pomocí menhirů a tzv. ley-lines. Na našich loukách jsou také díla známého geomanta Marka Pogačnika.

 

Více o naší bio farmě se dočtete zde: www.biozdonov.cz